بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شركت مارگارين

بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شركت مارگارين

بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شركت مارگارين
یادواره شهدای گروه توسعه صنایع بهشهر روز1399/07/06 برگزار شد:

شاید روزگاری کسی گمان نمی‌برد دورانی سخت‌تر از هشت سال زندگی در سایه جنگی تحمیلی برای ایرانیان وجود داشته باشد. دورانی که حالا با گذشت سال‌ها هنوز یادمان‌هایی از آن مانده تا به دست فراموشی سپرده نشوند. هفته دفاع مقدس یکی از یادمان‌های مذکور است که به مناسبت آن مراسمی با عنوان « یادواره شهدای گروه توسعه صنایع بهشهر» در شرکت مارگارین به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید روغن نباتی برگزار شد. شرکتی که در زمانه جنگ اقتصادی علیه کشورمان بیراه نیست اگر آن را همچون سنگری در موقعیتی جنگی ببینیم.
در این مراسم که روز يكشنبه 6مهرماه به میزبانی شرکت مارگارین برگزار شد برخی از اعضای هیئت مدیره و پرسنل این شرکت، "مجید محسنی مجد" مدیرعامل شرکت صنایع بهشر، سردار «ابوالفضل مسجدی»، مسئول کمیته راویان قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج، «سرهنگ تیموری» فرمانده سازمان بسیج کارخانجات تهران نیز حضور داشتند و هر یک به ایراد سخنرانی درباره اهمیت جنگ هشت ساله در اوایل انقلاب و جنگ اقتصادی درآغاز چهل سالگی انقلاب پرداختند.
حسن خلخالی: در شرایط سخت اقتصادی و فشارهای بین‌المللی، انسجام سنگر تولید یک واجب عینی است.
حسن خلخالی، مدیر عامل شرکت مارگارین در ابتدای این مراسم به خوشامد‌گویی از مهمانان پرداخت و عنوان کرد: « امروز در شرکت بزرگ مارگارین جمع شدیم تا از سجایای ارزشمند و کلامات عدیده شهدا و سخنان گهربار جناب سرهنگ تیموری، فرمانده سازمان بسیج کارخانجات تهران بشنویم. در دین ما جدیت در کار و پرهیز از سستی تنبلی تاکید شده است. از این رو ما سربازان گروه تولید در سنگر جهاد اقتصادی کوشیده‌ایم با همت بالای همکاران اجازه ندادیم دشمن به اهداف خود برسد، همچنان با تمام توان چرحع تولید در این شرکت و شرکت‌های دیگر توسعه صنایع بهشهر با قدرت و امید بیشتر روشن و همین مسیر در آینده تقویت خواهد شد. در طول سال‌ها صبوری انسانی برگ زرین شرکت‌های گروه توسعه بهشهر بوده و با کارنامه درخشان که در دفاع مقدس از خود بر جای گذاشت نشان داد در مقام یک صنعت هیچ گاه مسوولیت خود را نسبت به جامعه و این مرز و بوم را فراموش نکرده است. و در این شرایط سخت اقتصادی و فشارهای بین‌المللی، انسجام سنگر تولید یک واجب عینی است. و امیدوارم بتوانیم با هم‌افزایی و تلاش همکاران این مهم را ادامه دهیم.
در ادامه این مراسم که با همکاری شرکت مارگارین، شرکت گلتاش، ساینا، صنایع بسته‌بندی ایران، قند نیشابور و شکر شاهرود برگزار شد، ضمن پخش ویدیویی از ۴۰ سال زحمات شهید قاسم سالیمانی، شعرخوانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و نوحه‌خوانی به مناسبت ایام ماه صفر اجرا شد. و تا پایان مراسم که تندیس یادبود به خانواده‌های شهدا تقدیم شد، چند تن از مهمانان نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و از زحمات شرکت میزبان قدردانی کردند.
سردار «ابولفضل مسجدی»، مسئول کمیته راویان قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج از جمله مهمانان حاضر در مراسم بود که با درود به خداوند و شهدای هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطره‌ای از دوران جنگ تحمیلی پرداخت. او از عملیات ثامن‌الائمه به عنوان اولین عملیات موفق میان سپاه و ارتش گفت. و به نقش شهید حسین خرازی در این عملیات و وضعیت نابسامان جنگ اقتصادی و نظامی آن دوره پرداخت.
در ادامه سرهنگ تیموری نیز با خوانش برخی از توصیه‌های شهید قاسم سلیمانی در وصیت‌نامه‌اش، از شرایط حال حاضر سیاسی و اقتصادی کشور انتقاد کرده و بر اهمیت فعالیت‌های واحدهای تولیدی و اقتصادی کشور در زمانه جنگ اقتصادی علیه ایران تاکید کرد.
همه مدیران شرکت‌ها سرداران جنگ اقتصادی هستند
مجید محسنی مجد، مدیر عامل شرکت صنایع بهشهر با تاکید بر اینکه همواره اتحاد ایران همراه زبانزد جهان بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر وارد جنگ اقتصادی شده‏ایم و همه مدیران شرکت‏ها سرداران جنگ اقتصادی هستند.
مجد با بیان اینکه ۹۰ درصد مواد اولیه مارگارین وارداتی است، تصریح کرد: در این شرایط تحریم مدیران این شرکت همواره در تلاش برای تخصیص ارز و... هستند تا مواد اولیه شرکت به موقع تامین شود، هرچند در شرایط کرونا هم این شرکت ثابت کرد همواره در مسیر کمک به تامین نیازهای مردمی بر می دارد.
ايشان در ادامه گفتند: در زمان شیوع کرونا حتی در تعطیلات نوروز شرکت های زیرمجموعه شرکت صنایع بهشهر تعطیل نشدند و فعالیت خود را با تومان توان ادامه داد و این رسالت ما در تولید است.

تاریخ : 1399/07/07
منبع: