بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مارگارین

بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مارگارین

بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مارگارین

جلوه‌ای دیگر از جهاد این‌بار در عرصه تولید

همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، مجموعه صنتعی- تولیدی شرکت سهامی مارگارین، شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت «سردار دل‌ها» بود. در این آیین بزرگداشت که با حضور مدیران، کارگران شرکت مارگارین و جمعی از دوستداران سردار سلیمانی برگزار شد، سردار سید باقرالسادات‌حسینی از یادگارهای دفاع مقدس به عنوان سخنران اصلی ضمن تسلیت ایام فاطمیه، به بیان شمه‌ای از سجایای سردار شهید پرداخت و خاطرنشان کرد: تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و صادقانه سنگرداران عرصه تولید در شرکت روغن نباتی مارگارین، جلوه‌ای دیگر از جهادی است که امروز ایران‌اسلامی در شرایط تحریم و جنگ‌ اقتصادی، در همه عرصه‌ها با آن روبرو است.
سردارسادات حسینی، با اشاره به آیه قرآنی «ومن یعظم شعائرالله فإنها من تقوی‌القلوب» یادآور شد:  شعائر جمع شعیره است، شعیره به معنای نماد و نشانه و هرآن چیزی است که انسان را به یاد خدا می‌اندازد. سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، یک شعیره بزرگ الهی است زیرا که شهید سلیمانی صداقت و اخلاص خویش را در پای آرمان‌های بزرگ انسانی و انقلاب اسلامی گذاشت. او مرد صدق و صفا و اخلاص و بصیرت بود.
این رزمنده دفاع مقدس ضمن تقدیر ویژه از تلاش‌های آقای دکتر خلخالی، مدیرعامل و مجموعه کارکنان شرکت روغن نباتی مارگارین که به صورت خستگی‌ناپذیر و صادقانه به عنوان سنگرداران عرصه تولید فعالیت می‌کنند تاکید کرد: هرکسی اجازه حضور در چنین مجلس مقدسی را ندارد، این هنر شرکت مارگارین و مدیرعامل و مسئولان این شرکت است که به این توفیق دست یافته‌اند و من امیدوارم به برکت ایام فاطمیه روزبه روز  به برکت این مجموعه افزوده شود. چرا که شما با اعتقاد به این مجلس آمده‌اید و حتما این اعتقاد نتایج عملی خود را در موفقیت این مجموعه وتک تک کارکنان و مسئولان برجای خواهد گذاشت.
دكتر خلخالی مدیرعامل مارگارین نیز طی سخنانی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و کاهش منابع ارزی کشور در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد:‌ با وجود اینکه ۹۰ درصد مواد اولیه ما وارداتی است و بخاطر کاهش منابع ارزی با فشارهای بسیاری مواجه بودیم همکاران ما تلاش کردند لطمه‌ای به سقف تولید نخورد و با همبستگی همه همکاران شرایط سخت اقتصادی را مدیریت کرده و عبورکنیم.
مدیرعامل مارگارین یادآور شد: ما هرگز متوقف نشدیم و با وجود شرایط جنگ اقتصادی که در آن قرارداریم هیچ تعدیل نیرویی در این شرکت رخ نداد.
دكتر خلخالی با اشاره به این‌ که روغن یک کالای استراتژیک است و هرچه قدر قدرت خرید مردم کمتر شود مصرف آن افزایش پیدا می‌کند، افزود:  مجموعه کارکنان مارگارین همواره در مشکلات و سختی‌ها درکنار مردم بوده و تمام تلاش و مساعی خود را در راستای کاهش مشکلات به کار گرفته است. به همین دلیل با وجود تمامی مشکلات تلاش کردیم کاهشی در تولید اتفاق نیفتد.
مدیرعامل مارگارین یادآور شد: حتی تحت چنین شرایط سختی شرکت مارگارین در دوسال اخیر با افزایش ۷ برابری سود هم مواجه بوده است و بر این اساس با توجه به تورم تلاش‌ کردیم دو دوره پایش و افزایش دستمزد هم انجام دهیم تا مقداری از فشاری که بر همکاران وارد می‌شودکاسته شود. در این مدت، افزایش سرمایه شرکت هم به نتیجه رسید و طرح توسعه‌ای که  در جهت بازگشت شرکت روغن نباتی مارگارین به رتبه نخست برنامه‌ریزی شده بود به ‌ویژه با افزایش ۱۵محصول جدید، همچنين پروژه هاي  فركشنيشن با اعتبار بالغ بر 250 ميليارد تومان و پروژه بزرگ هيدروژناسيون را به مراحل اجرايي رسانديم كه در حال انجام مي باشند و اميدوارم كه در سال 1401 مورد بهره برداري قرار گيرد.
او تصریح کرد: همه این موارد نشان می‌دهد که در این جنگ اقتصادی ما سخت تلاش کرده‌ایم با تکیه بر تخصص و توان داخلی، از شرايط بحرانی عبور کنیم. امیدوارم بتوانیم امسال را که سال مانع‌زدایی‌هاست پربار و سربلند به آخر برسانیم. 
گفتنی است در این مراسم، علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شرکت مارگارین در دوران دفاع مقدس، میدان اصلی مجتمع صنعتی- تولیدی مارگارین به نام سردار شهید سلیمانی نام‌گذاری شد.

تاریخ : 1400/10/14
منبع: