بازديد استاندار تهران از كارخانه مارگارين

بازديد استاندار تهران از كارخانه مارگارين

بازديد استاندار تهران از كارخانه مارگارين
 
 به گزارش روابط عمومي، دكتر محسن منصوري استاندار تهران  پنجشنبه 7 آبان‌ماه با هيئت همراه  طی سفر یک روزه به شهر ری از شرکت و کارخانه تولید روغن نباتی مارگارین بازدید کردند. 
شرکت روغن نباتی مارگارین نخستین و بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده روغن نباتی دولتی است که از سال ۱۳۳۲ شروع به کار کرده و اینک ۷۰۰ تا ۸۰۰ نیرو دارد. 
استاندار تهران طی این بازدید اظهار داشت: شهر ری ضمن این‎که یکی از پرظرفیت‎ترین نقاط در بین شهرستان‌های تهران و   یکی از قطب‌های مولد در حوزه فرهنگ و اجتماعی می‌باشد كه استان  تهران از این نظر به شهرری متکی ابوده  و هدف ما از اين ديدارآشنایی با مشکلات حوزه تولید و صنعت، بررسی این مشکلات و تلاش در جهت حل آنها و افزایش ظرفیت و بهره‌وری این مجموعه است. 
منصوري در ادامه ابراز كرد: تحریم‌ها و مشکلات و محدودیت‌هایی که دشمن در بخش مالی و تبادل ارزی علیه ما ایجاد کرده، طبیعتا در حوزه تولید مشكلاتي را بوجود آورده كه ما معتقدیم ظرفیت‌ها، توان و امکانات داخلی ما به مراتب بیشتر از توان این تحریم‌هاست. 
ايشان گفت: در همین کارخانه مارگارین که امروز ما در آن حضور داریم، حدود 90 درصد ارزش حجم ریالی محصولات این کارخانه از طریق واردات تهیه می‌شد كه با آغاز تحریم‌ها، مسئولان این کارخانه بر آن شدند که از محصولات جایگزین استفاده کنند و خوشبختانه  در زمینه تبادلات مالی به روش‎هایی رسیده‌اند و قراردادهای بین‌المللی منعقد شده که این روند را تسریع مي كند
وي افزود: در بخش تولید، دولت در پی از بین بردن و اصلاح رانت‌های ایجاد شده است كه یکی از بحث‌های امروز ما با رئیس‌جمهور مسئله اصلاح ارز 4200 تومانی و ارز ترجیحی مي باشد و قرار است با تدابیر و برنامه‌های خاصی، به این مسئله رسیدگی شود تا به رونق تولید کمک شود، از اولویت‌های دولت آقای رئیسی توجه ویژه به حوزه تولید و اشتغال است که امیدواریم آن هدف‌گذاری برای رشدی که در این برنامه‌ها در نظر گرفته شده، به زودی برسیم. 
در ادامه بازديد استاندار تهران از كارخانه مارگارين، حسن خلخالی مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت مارگارین، مشکلات این کارخانه را با استاندار تهران مطرح کرد و قرار شد در رابطه با تخصیص ارز 4200 تومانی به این شرکت برای تهیه روغن خام از شرکتهای بازرگانی، تمهیداتی اندیشیده شود. 
مدير عامل شركت مارگارين در ادامه توضیح داد: شرکت مارگارین با وجود تمام مشکلات ناشی از تحریم، امسال با تلاش شبانه روزي تيم مديريتي و پرسنل سوده دهي داشته، ضمن این‌که پروژه فركشنيشن و هيدروژناسيون درحال اجرا مي‌باشد كه با اتمام اين دو پروژه  برای ۵۰ نفر اشتغال‌زایی ايجاد خواهد شد و همچنين با بهره‌برداری از این طرح علاوه بر صرفه‌جویی ارزی ۱۰ میلیون دلاری در سال، ظرفیت تولید روزانه روغن هیدروژنه ۴۰۰ تُن و روغن وینترایز شده ۳۰۰ تُن افزایش خواهد يافت.
 
 
تاریخ : 1400/08/06
منبع: