فیبر در رژیم غذایی فیبر در رژیم غذایی

فیبر در رژیم غذایی

سبزی‌ها، میوه‌ها، غلات کامل، حبوبات، دانه‌ها و آجیل نمونه‌ای از مواد غذایی پرفیبر هستند. فیبرها در حقیقت قسمتی از کربوهیدرات‌های غذا هستند که در برخی‌ خوراکی‌ها یافت می‌شوند. از دلایل عمده‌ی مصرف فیبر در رژیم غذایی، به مصرف رسیدن آن‌ها توسط باکتری‌های مفید روده است. در حقیقت از آنجایی‌که عمده‌ی پروتئین و چربی پیش از رسیدن به روده جذب خون می‌شود این فیبرها هستند که در روده به مصرف باکتری‌های مفید رسیده و از این طریق تعداد آن‌ها را نسبت به باکتری‌های مضر کاهش می‌دهند.

فيبرها همچون سد دفاعی در برابر بروز بسیاری از بیماری‌ها عمل می‌کنند. از سویی دیگر مصرف مواد غذایی حاوی فیبر با دیگر اجزای رژیم غذایی از افزایش بیش ‌از حد قند خون پس از صرف غذا می‌کاهد به همین دلیل است که متخصصان به افراد دیابتی توصیه می‌کنند که اگر تمایل زیادی برای مصرف خوراکی‌های شیرین دارند آن را با مواد غذایی پرفیبر همراه کنند تا افزایش محسوس در قند خون رخ ندهد.

به‌طورکلی رژیم غذایی سرشار از فیبر در کنار ورزش و دیگر عادات غذایی سالم می‌تواند در حفظ سلامت بدن نقش به سزایی داشته باشد. فیبرها در روده با جذب آب، حجم زیادی را به خود اختصاص داده و در رفع یبوست نقش مهمی دارند. از سویی مطالعات مختلف نشان داده است که دریافت بالای فیبر در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت مؤثر است.

مصرف میوه و سبزیجات با پوست، خوردن خود میوه‌ها به‌جای آب‌میوه و گنجاندن نان جو، بربری و سنگک به‌جای نان سفید همچون لواش می‌تواند در افزایش فیبر دریافتی مؤثر باشد. در زیر نمونه‌هایی از رژیم غذایی پرفیبر را معرفی می‌کنیم تا با الگو گرفتن از آن بتوانید رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشید:

  • غلات آماده صبحانه همراه با میوه خشک
  • خوراک لوبیا یا عدسی
  • خوردن یک یا دو عدد میوه در کنار هر آنچه برای صبحانه تهیه‌کرده‌اید
  • اختصاص دادن ¼ بشقاب غذا به انواع سبزیجات خام یا پخته
  • گنجاندن برنج قهوه‌ای یا نان سبوس‌دار به‌جای نان یا برنج سفید
  • اضافه کردن لوبیای سویا به گوشت قرمز

به یاد داشته باشید که نوشیدن آب کافی در طول روز می‌تواند به عملکرد بهتر فیبرها کمک کند.

با توجه به موارد ذکرشده، عوامل مختلفی در داشتن رژیم غذایی سالم و به دنبال آن سلامتی نقش دارند که می‌توان به داشتن فعالیت بدنی منظم، خوردن میوه و سبزی، نوشیدن آب کافی و انتخاب روغن مناسب مصرفی و بدون اسید چرب ترانس اشاره کرد. اسیدهای چرب ترانس در بروز بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات سلامتی نقش دارند. به همین جهت از عوامل مهم در حفظ سلامتی انتخاب روغن خوب است.

شرکت مارگارین با بیش از شصت سال سابقه در تولید روغن‌های گیاهی، انواع مختلفی از روغن‌ها را در دو حوزه مصرف خانوار و صنف و صنعت تولید می‌کند. روغن‌هاي توليدي اين شركت تماماً پایه‌ی گیاهی داشته و از دانه‌های آفتابگردان روغنی، کانولا و سویا تهیه می‌شوند. به همین جهت مقدار اسیدهای چرب اشباع و ترانس در این روغن‌ها بسیار کم بوده و انتخاب بسیار مناسب‌تری نسبت به سایر روغن‌های حیوانی می‌باشند. روغن آفتابگردان آفتاب، روغن کانولا آفتاب، روغن مایع مخلوط و روغن‌های سرخ‌کردنی آفتاب انواعی از روغن‌های گیاهی است که در صورت جایگزینی با روغن‌های دیگر در کنار سایر شاخص‌های تغذیه سالم، می‌تواند در حفظ سلامتی مؤثر باشد.

تاریخ : 1396/06/15

سایر مقالات