روغن‌های شیرینی‌پزی روغن‌های شیرینی‌پزی

روغن‌های شیرینی‌پزی

شیرینی‌پزی، هنری است که می‌تواند علاوه بر یک سرگرمی یا فعالیتی محدود به خانواده به‌عنوان یک شغل حرفه‌ای و درآمدزا نیز مورد توجه قرار گیرد. این هنر به دلیل تنوع و جذابیت‌هایی که دارد مرد و زن را به خود علاقه‌مند کرده‌است. کیک تولد، شیرینی‌های عصرانه، انواع بیسکوییت‌ها، شیرینی‌های خامه‌ای و هزاران مدل دیگر از انواع کیک و کلوچه‌های خوشمزه و متنوع، این هنر را به حرفه‌ای تخصصی تبدیل کرده است، ما برای آن‌هایی که به‌صورت جدی به دنبال شیرینی‌پزی حرفه‌ای هستند، توصیه‌هایی داریم.

پخت شیرینی خانگی، یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که برای بسیاری از جشن‌ها، اعیاد و مراسم انجام می‌‍شود. از مهم‌ترین عوامل در دل‌چسب بودن هرچه بیشتر شیرینی‌ها، به کاربردن مواد اولیه مرغوب است که می‌تواند بافت و طعم شیرینی را استثنایی کرده و خاطره‌ای خوش به جای بگذارد. همچنین توجه به ذائقه و سلیقه ایرانی در انتخاب این مواد اولیه عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار در پخت انواع شیرینی‌های خوش عطر و طعم است.

آرد، تخم‌مرغ، شکر، انواع روغن‌ها و کره از اجزای اصلی تشکیل‌دهنده انواع کیک و شیرینی هستند که بسته به نوع کیک و شیرینی مورد نظر، تغییراتی در این مواد اولیه دیده می‌شود. شرکت مارگارین، تولیدکننده تخصصی روغن‌های مایع گیاهی، انواع روغن‌ها و شورتنینگ‌های مناسب برای پخت کیک، کلوچه، تافی و بیسکوییت را به طور تخصصی تولید و به بازار عرضه می‌کند. در این ‌بین روغن آفتاب 50 روغنی چندمنظوره است که برای پخت انواع کیک، شیرینی و کلوچه کاربرد دارد. این روغن موجب افزایش حجم فوق‌العاده در کیک و افزایش تردی بیسکوییت می‌شود.

روغن آفتاب طلایی 44 محصول دیگر مارگارین است که برای پخت شیرینی‌های لایه‌ای و کره‌ای مناسب است. این روغن، بافتی صاف و یکنواخت را به شیرینی داده و از ماسیدگی آن جلوگیری می‌کند، با این روغن می‌توان شیرینی‌هایی مثل زبان و پاپیونی را خوشمزه‌تر از همیشه پخت و تهیه کرد. با توجه به نوع فرآوری و بسته بندی (قطعه بندی)، فقط کافی است تا روغن آفتاب طلایی 44 را بین خمیر قرار دهید و این لایه روغنی بدون ماسیدگی پف زیادی به شیرینی بخشیده و آن را تردتر از همیشه می‌کند.

شیرینی دانمارکی و کروسان از انواع محبوب شیرینی‌‌های خشک است که تقریباً در تمامی جشن‌ها و مهمانی‌ها از آن استفاده می‌شود، مارگارین آفتاب طلایی برای پخت این شیرینی‌ها تهیه و عرضه می‌شود. از ویژگی‌های آن می‌توان به پخش راحت و بدون ماسیدگی روی خمیر اشاره کرد که در نهایت بافتی یکنواخت و صاف را به شیرینی می‌دهد.

بیسکوییت‌ها با انواع طعم و مدل‌هایی که دارند علاوه بر جشن و مهمانی‌ها، به طور روزمره همراه با انواع نوشیدنی‌ها خورده می‌شوند. روغن آفتاب 66 روغن مخصوص بیسکوییت سازی است که بدون تشکیل سفیدک، رنگی طلایی به بیسکوییت می‌دهد. این روغن تخصصی بیسکوییت سازی در دو نوع معمولی و بیسکولایت (کم ترانس) تولید می‌شود.

آفتاب شوکواویل نیز از جمله روغن‌های مخصوص مارگارین است که به صورت تخصصی برای تهیه مغزی کیک‌ها و بیسکوییت‌ها تولید می شود. عدم جذب روغن به بافت خمیر و قابلیت ایجاد ظاهری شفاف و پرحجم برای مغزی شکلات‌ها از ویژگی‌ها انحصاری این روغن است.

در آخر همان‌طور که گفته شد مارگارین شرکتی تخصصی در تولید انواع متفاوتی از روغن‌های مایع گیاهی است و در کشور ما، شاید کمتر شرکتی با طیفی اینچنین گسترده محصولات تخصصی برای انواع غذا، شیرینی و دسر را تولید کند پس اگر شیرینی‌پزی را به صورت یک سرگرمی دنبال می‌کنید یا به شکلی حرفه‌ای با کارگاهی تخصصی از این طریق کسب درآمد می‌کنید، روغن‌های تخصصی شیرینی‌پزی آفتاب به شما این امکان را می‎دهد تا بتوانید شیرینی‌هایی سالم‌تر و خوشمزه‌تر از همیشه داشته باشید.

تاریخ : 1396/11/02

سایر مقالات