روغن کانولا روغن کانولا

روغن کانولا
دانه‌های روغني پس از غلات، دومين ذخاير غذايي جهان را تشــكيل می‌دهند. كلزا به‌عنوان يكي از مهم‌ترین گياهان روغني در سطح جهان به شمار می‌آید به‌طوری‌که پس از سويا و نخل روغني سومين منبع توليد روغن نباتي جهان به حساب می‌آید. روغن کانولا، از دانه گیاهان “براسیکا ناپوس و براسیکا راپا” که به طریق ژنتیکی اصلاح‌ شده باشد، به دست می‌آید. ۴۵-۴۰ درصد روغن در دانه‌ی این گیاه وجود دارد. روغن كلزا حاوي مقدار کمی اسيدهاي چرب اشباع ‌شده (۷ درصد) و مقادیر بالای امگا ۹ حدود (۶۱ درصد) می‌باشد.
سابقه‌ی کشت کلزا در هندوستان به دو هزار سال قبل از میلاد باز می‌گردد. در سال ۱۹۵۶ این روغن برای اولین بار در کانادا به مصرف رسید. مقدار زیاد اسید اوروسیک و گلیکوزینولات‌های این روغن موجب شد تا از همان ابتدا از نظر تغذیه‌ای مورد سؤال قرار گیرد، چراکه بررسی‌ها نشان داد غلظت زیاد اسید اوروسیک در رژیم غذایی موش‌های آزمایشگاه موجب رسوب چربی در قلب، عضله و غدد فوق کلیه می‌شود. همچنین گلیکوزینولات های موجود در کنجاله این روغن در عملکرد غده تیروئید اختلال ایجاد کرده است.
از این‌رو آزمایشات گوناگونی انجام شد تا بتوان از طریقی، مقدار اسید اوروسیک موجود در این روغن و گلیکوزینولات‌های آن را کاهش داد. نتیجه این تحقیقات منجر به تولید روغنی شد به نام کانولا که حاوی کمتر از ۵ درصد اسید اوروسیک بود و در هر گرم آن کمتر از ۳ میلی‌گرم گلیکوزینولات وجود داشت. در کمتر از ده سال، در اروپا روغن کانولا جایگزین روغن کلزا شد. کانولاي اصلاح شده می‌تواند در درجه حرارت پایین رشد کند و در نواحی سردتر بیشتر از سایر دانه‌های روغنی محصول دهد. روغن کانولا و کلزا، نزدیک به ۱۶ درصد روغن‌های خوراکی جهان را تأمین می‌کند. کشورهای چین، کانادا، هند، پاکستان در آسیا و آلمان، فرانسه، لهستان، سوئد، انگلستان و دانمارک در اروپا از جمله تولیدکنندگان اصلی روغن کانولا و کلزا در دنیا می‌باشند.
روغن کانولا پس از روغن‌ زیتون از نظر مقدار اسید اولئیک (امگا۹) بین چربی‌ها و روغن‌های نباتی خوراکی در مقام دوم جهان قرار دارد. روغن کانولا نظیر روغن آفتابگردان و سویا در کاهش کلسترول‌های بد پلاسما اثرگذار است و در فعالیت پلاکت‌ها خون اثر گذاشته و مانع تشکیل لخته می‌شود.
مجموعه مارگارین با بیش از ۶۰ سال تجربه در زمینه‌ی تولید روغن‌های گیاهی روغن کانولا را نیز در مجموعه‌ی خود دارد. روغن کانولای آفتاب از روغن‌های بخش خانوار شرکت مارگارین است که تحت نظارت دقیق متخصصین صنایع غذایی و با برترین تجهیزات تولید و وارد بازار شده ‌است. روغن کانولای آفتاب در بسته‌بندی‌های ۹۰۰ و ۱۵۰۰ سی‌سی عرضه می‌شود. روغن کانولا مناسب برای پخت ‌و پز و تهیه سالاد است و توصیه می‌شود که برای سرخ کردن از انواع دیگر روغن‌های آفتاب که در برابر حرارت پایداری بیشتری دارند، استفاده شود. همان‌طور که گفته شد روغن کانولای آفتاب با داشتن مقدار زیادی امگا ۹، امگا ۳ و تا حدودی ویتامین E روغن بسیار مناسبی برای پخت‌ و پز به شمار می‌رود. البته همواره در نظر داشته باشید که همچنان رعایت اعتدال در مصرف روغن‌ها همچون سایر گروه‌های غذایی حائز اهمیت است
تاریخ : 1396/05/30

سایر مقالات