روغن آفتابگردان، روغنی برای همیشه روغن آفتابگردان، روغنی برای همیشه

روغن آفتابگردان، روغنی برای همیشه

دانه آفتابگردان یکی از باارزش‌ترین دانه‌های روغنی بوده و روغن آفتابگردان در حدود ۱۲ درصد کل روغن‌های نباتی تولیدشده در جهان را تشکیل می‌دهد. ازنظر مقدار مصرف، روغن آفتابگردان در مقام سوم جهانی قرار دارد. رنگ زرد روشن و شفاف و طعم مطلوب روغن آفتابگردان آن را به روغنی مناسب برای استفاده در انواع سس سالاد، محصولات نانوایی، طباخی و سرخ کردن تبدیل کرده است. مقدار روغن در دانه آفتابگردان به‌طور متوسط ۴۰ درصد است که در مقایسه با سویا و تخم پنبه، بسیار بالاتر است. دانه آفتابگردان مصرف آجیلی هم دارد و این نوع نسبت دانه روغنی سبک‌تر و دارای خطوط سیاه‌وسفید روی پوست است. روغن آفتابگردان انتخاب اول افرادی است که رژیم غذایی سالم‌تر را ترجیح می‌دهند.

پانزده درصد اسیدهای چرب موجود در روغن آفتابگردان اشباع‌شده و هشتادوپنج درصد آن اسیدهای چرب غیراشباع است. اسید اولئیک (امگا۹) و اسید لینولئیک (امگا۶)، اسید چرب عمده‌ی روغن آفتابگردان می‌باشد. ازآنجاکه مقدار اسید لینولئیک روغن آفتابگردان نسبت به روغن‌هایی مثل روغن سویا کمتر است، در زمان‌های طولانی نگهداری، پایداری خود را حفظ می‌کند. ترکیب اسیدهای چرب روغن آفتابگردان به منطقه کشت، شرایط آب و هوایی و عوامل ژنتیکی وابسته است. به‌گونه‌ای که دانه‌های آفتابگردان کاشته شده در عرض‌های جغرافیای پایین مقدار اسید اولئیک بالاتری دارند. فرآوری روغن آفتابگردان ساده است و بازده روغن تصفیه‌شده‌ی آن خوب است.

روغن آفتابگردان منبع خوبی از ویتامین E است به‌گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد مقدار ویتامین E موجود در این روغن از نوع آلفا توکوفرول (نوع فعال ویتامین E) است. روغن آفتابگردان دارای بیشترین مقدار آلفا توکوفرول بین روغن‌های گیاهی است. پایین بودن مقدار اسیدهای چرب ترانس، نداشتن کلسترول و اسیدهای چرب مفید باعث تمایز روغن آفتابگردان نسبت به روغن‌های حیوانی می‌شود. مقدار زیاد اسیدهای چرب غیراشباع موجود در روغن آفتابگردان موجب کاهش ساخت چربی در کبد می‌شود ازاین‌رو نسبت به روغن‌های جامد و حیوانی ارجحیت دارد.

روغن آفتابگردان، روغن کانولا، روغن مایع مخلوط و روغن‌های مخصوص سرخ‌کردنی ازجمله محصولات خانوار مورد استفاده‌ی شرکت مارگارین است که با نام تجاری آفتاب تولید و عرضه می‌شود. شرکت مارگارین بیش از شصت سال است که در تولید روغن‌های گیاهی فعالیت می‌کند و اولین کارخانه‌ی ایرانی تولیدکننده این نوع روغن به شمار می‌آید. امروزه شرکت مارگارین با ارائه‌ی تخصصی‌ترین روغن‌های صنف و صنعت، در میان تولیدکنندگان فعال در حوزه صنایع غذایی به‌خوبی شناخته‌شده و به انتخاب اول آن‌ها تبدیل ‌شده‌است. روغن‌های آفتابگردان آفتاب در دسته‌ی محصولات خانگی از دانه‌های روغنی آفتابگردان تهیه‌شده و زیر نظر متخصصین تولیدشده و از قدیمی‌ترین روغن‌های تولیدی مارگارین به‌حساب می‌آید. گنجاندن این روغن خوارکی در سبد مصرفی خانوار برای پخت‌وپز، سالاد و تهیه انواع سس انتخاب مناسبی است و می‌تواند نسبت به روغن‌های مضر جامد و حیوانی به حفظ سلامت قلب کمک کند.

تاریخ : 1396/09/23

سایر مقالات