شناخت اسیدهای چرب امگا 3،6 و 9 شناخت اسیدهای چرب امگا 3،6 و 9

شناخت اسیدهای چرب امگا 3،6 و 9

اسیدهای چرب ضروری گروهی از اسیدهای چرب هستند که بدن انسان قادر به تولید آن‌ها نیست. لذا ضروری است که آن‌ها را از غذا تأمین کند. این گروه شامل اسیدهای چرب امگا 3 (اسید لینولنیک)، امگا 6 (اسید لینولئیک) و تا حدی امگا 9 (اسید اولئیک) می‌باشد.

ازآنجایی‌که غذای اصلی انسان‌های اولیه غالباً ماهی و سبزیجات بوده، مقدار اسیدهای چرب امگا 3 در بدن آن‌ها بسیار بالاتر از امروز بوده است؛ اما امروزه با تغییر سبک زندگی و خوراک مردم، نسبت مصرف اسیدهای چرب امگا 3 به انواع چربی‌های اشباع تغییر کرده است و تعادل و توازنی که انسان با آن تکامل‌یافته است دستخوش تغییر شده است. در زیر به‌طور اجمالی به بیان نقش اسیدهای چرب امگا 3 و 6 می‌پردازیم:

  • پیشگیری از بیماری‌های  قلبی- عروقی
  • رشد و تکامل به‌ویژه در کودکان
  • بهبود عملکرد مغز و اعصاب
  • تسهیل در تنظیم انعقاد خون و فشارخون
  • محافظت از قلب، رگ‌ها، اندام تناسلی، سیستم دفاعی و عصبی بدن
  • ساخت و ترمیم غشای سلولی

با توجه به موارد فوق واضح است که کمبود آن‌ها می‌تواند عوارض جدی برای بدن داشته باشد و موجب بروز بیماری‌ها و عوارضی مانند سکته قلبی، سرطان، مقاومت به انسولین، پیری زودرس، چاقی، آرتروز و آلزایمر شود. لازم به ذکر است که مقادیر اضافی اسیدهای چرب امگا 6 می‌تواند اثرات معکوس داشته و برای سلامتی زیان‌بار باشد از همین رو تعادل میان مصرف اسیدهای چرب امگا 3 و 6 ازلحاظ تغذیه‌ای از اهمیت زیادی برخوردار است و باید رژیم غذایی به‌گونه‌ای تنظیم شود تا مقدار دریافت اسیدهای چرب امگا 3 از انواع امگا 6 بیشتر باشد. روغن‌های کانولا، سویا، گردو، بذر کتان و ماهی‌هایی مثل سالمون، آزاد و ساردین از منابع اسیدهای چرب امگا 3 هستند و روغن ذرت، گلرنگ، آفتابگردان، گوشت قرمز و تخم‌مرغ از منابع اسیدهای چرب امگا 6 می‌باشند.

اسیدهای چرب امگا-9 گروهی دیگر از چربی‌های غیراشباع است که به‌طورمعمول در چربی‌های گیاهی و حیوانی یافت می‌شود. بدن قادر به ساخت این نوع اسید چرب هست اما دریافت آن از طریق غذا نیز در سلامت اثرگذار است. روغن کانولا، آفتابگردان، زیتون و آجیل‌ها از منابع این اسید چرب می‌باشند. روغن‌های مخصوص رستوران‌ها، نظیر روغن‌های کانولا امگا-9 و آفتابگردان امگا-9 (روغن‌های با اسید اولئیک بالا)، به‌طور خاص درصد چربی تک غیراشباعی بالا (بیش از 70 درصد) داشته و فاکتورهای کلیدی که موجب بیماری قلبی و دیابتی می‌شوند را کاهش می‌دهند.

درنتیجه می‌توان گفت که مصرف روغن‌های مایع گیاهی علاوه بر سطح بسیار پایین اسیدهای چرب اشباع و نداشتن کلسترول همچنین مقادیر قابل‌توجه اسیدهای چرب امگا 3، 6 و 9 می‌تواند نقش اساسی در ارتقاء سلامت جامعه داشته باشد. شرکت مارگارین با سال‌ها سابقه درزمینه‌ی تولید روغن‌های گیاهی و به پشتوانه بهره‌مندی از کادری مجرب و تحصیل‌کرده درزمینه‌‌ی تغذیه و صنایع غذایی روغن‌های گیاهی سرشار از اسیدهای چرب مفید را با بهره‌گیری از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و تحت استاندارهای کشوری و جهانی، با نظارت مستقیم وزارت بهداشت و موسسه ملی استاندارد تولید و در بسته‌بندی مناسب برای مصارف مختلف تهیه می‌کند. روغن آفتابگردان آفتاب، روغن کانولای آفتاب و روغن مایع مخلوط آفتاب از دسته روغن‌های تولیدی این شرکت بوده که با دو روغن مخصوص سرخ کردنی و روغن سرخ کردنی ویژه آفتاب تکمیل می‌شود. شرکت مارگارین همواره در تلاش است تا آگاهی عمومی را در رابطه با موضوعات پیرامون روغن و سلامت افزایش دهد تا مصرف‌کننده ایرانی با دیدی باز مناسب‌ترین محصول را انتخاب و تهیه کند.

تاریخ : 1396/04/07

سایر مقالات