جایگاه روغن در رژیم غذایی روزانه جایگاه روغن در رژیم غذایی روزانه

جایگاه روغن در رژیم غذایی روزانه
روغن ها و چربی ها حدود یک سوم  انرژی رژيم غذای را تشكيل مي دهند و جزء جدایی ناپذیر آن می‌باشند. به گفته رئیس دپارتمان تغذیه دانشگاه هاروارد در صورتی که روغن انتخابی از انواع مرغوب و با کیفیت باشد و همچنین کل انرژی روزانه تنظیم شده باشد، این مقدار تا حدود نیمی از انرژی رژیم غذایی قابل افزایش است. از آنجا كه چربی‌ها سرشار از انرژی هستند و به ازای هرگرم، 9 كيلو كالری انرژی توليد می‌كنند، به همین دلیل وجود روغن در رژیم های غذایی روزانه جهت دریافت انرژی کافی برای بدن ضروری و لازم است، از این رو توجه به نوع، کیفیت و میزان روغن‌های مصرفی بسیار مهم است.
هضم چربی‌ها از دهان با جویدن و ترکیب با بزاق دهانی آغاز شده و در معده و روده با فعالیت آنزیم‌های لیپاز و نمک‌های صفراوی ادامه می یابد. چربی‌ها در بدن نقش‌های متفاوتی دارند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ذخیره انرژی
تنظیم دمای بدن
کمک به جذب ویتامین های محلول در چربی
شرکت در ساخت برخی هورمون‌ها
شرکت در ساختار غشای سلولی
محافظت از اندام‌های داخلی در برابر ضربه
روغن‌های مایع با داشتن اسیدهای چرب غیراشباع  فراوان از خانواده امگا 6،3 و  9 سهم زیادی در پیشگیری و کنترل بیماری با داشتن خواص ضدالتهابی و ترکیبات آنتی‌اکسیدانی ایفا می‌کنند. لذا امروزه دیگر تمرکز رژیم درمانگران بر کاهش مصرف چربی‌ها نیست بلکه تأکید بر افزایش مصرف روغن‌های مایع سالم می‌باشد که علاوه بر تامین انرژی در کاهش بروز طیف وسیعی از بیماری نیز اثرگذار می‌باشد. لذا توجه به نوع و کیفیت روغن مصرفی در حفظ سلامت کلیه افراد خانواده و متعاقباً جامعه نقشی پررنگ دارد.
مارگارين اولين شركت تولیدکننده روغن گياهی در ايران با نام‌های خروس، آفتاب و آفتاب طلايی نیز در بین مردم شناخته‌شده است. اين شركت كه در دی‌ماه سال 1332 با ظرفيت تصفيه 8 تن روغن گياهی در روز شروع به کارکرده و هم‌اکنون با ظرفیت تولید 1000 تن در روز به کار خود ادامه می‌دهد و سهمی انکارناپذیر در تامین روغن موردنیاز کل کشور دارد. روغن‌های تولیدشده شرکت آفتاب زیر نظر متخصصین مجرب و با فناوری‌های روز دنیا بوده که با دارا بودن مواد آنتی‌اکسیدان از اکسایش روغن‌های مایع به مرور زمان و تحت تأثیر حرارت می‌کاهد اما این امکان در روغن‌هایی که به شکل دستی به مقدار وسیع توسط دستگاه‌های روغن‌گیری تولید می‌شود وجود ندارد. شرکت مارگارین علاوه بر دریافت تأییدیه موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران و معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت، با استانداردهای بین‌المللی نظير CODEX از شركت  SGS سوئيس نیز منطبق می‌باشد تا با ارائه محصولاتی باکیفیت و کم‌نظیر در کشور گامی تأثیرگذار در بهبود وضعیت سلامت کشور داشته باشد.
صنایع غذایی به‌عنوان عمده‌ترین مخاطبان شرکت آفتاب، از انواع روغن‌ها به دلیل ایجاد خصوصیات مطلوب بافتی در انواع غذاها استفاده می‌کنند. برای مثال روغن‌ها به نرمی بستنی کمک کرده و به دلیل کوتاه کردن رشته‌های گلوتن آرد به تردی انواع شیرینی‌ها و بیسکوییت‌ها می‌افزایند. همگان می‌دانند افزودن مقادیر مناسب روغن به غذاها موجب لذیذ شدن، تردی و افزایش حس سیری پس از صرف غذا می‌شود. شرکت مارگارین با سال‌ها تجربه و بهره‌گیری از متخصصین مجرب انواع روغن‌های مصرفی خانوار و مورد نیاز صنایع غذایی را تولید و در اختیار هم‌میهنان خود قرار داده است.


تاریخ : 1396/04/04

سایر مقالات