کاربرد روغن‌های خانگی آفتاب در آشپزخانه کاربرد روغن‌های خانگی آفتاب در آشپزخانه

کاربرد روغن‌های خانگی آفتاب در آشپزخانه

عمر روغن نباتی در ایران به سال 1332 همزمان با تاسیس شرکت مارگارین باز می‌گردد. محصولات این شرکت برای اولین بار با برند خروس به بازار عرضه شد. در حال حاضر محصولات مارگارین در سه دسته‌ی خروس، آفتاب تخصصی و آفتاب و با مخاطبان هدف متفاوت عرضه می شود. محصولات زیرمجموعه آفتاب تخصصی روغن های مورد استفاده در صنف و صنعت و محصولات زیرمجموعه‌ی آفتاب، روغن های مورد استفاده برای خانوار می باشند که 4 مدل متفاوت از روغن با کاربردهای متمایز به شرح زیر می‌باشد: روغن آفتابگردان، روغن های سرخ کردنی، روغن کانولا و روغن مایع مخلوط و روغن نیمه جامد می‌باشد. در ادامه به طور خلاصه به معرفی انواع روغن های تولیدی شرکت مارگارین می پردازیم.

روغن آفتابگردان در سه اندازه 900،1500 و 2000 سی سی تولید و عرضه می شود. مقدار انرژی حاصل از هر قاشق آن معادل 124 کیلوکالری و مشابه با سایر روغن‌های خوراکی است. از لحاظ نوع اسیدهای چرب مقدار امگا 6 آن از امگا 3 بیشتر است اما به طور کلی روغن آفتابگردان حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین E نسبت به سایر روغن های گیاهی است. ویتامین E از آنتی اکسیدان‏های طبیعی به شمار می‌رود که می تواند با خنثی کردن رادیکال های آزاد موجود در غذا یا هوا از بروز بیماری های مزمن بکاهد. شرکت مارگارین روغن‌های آفتابگردان خود را مناسب برای استفاده در پخت و پز با حرارت کم، پخت در فر، دم کردن و استفاده در سالادها تولید و عرضه می‌کند. لذا استفاده از آن در حرارت بالا و به منظور سرخ کردن توصیه نمی شود. همچنین متخصصین صنایع غذایی شرکت مارگارین به مصرف‌کنندگان توصیه می کنند تا روغن را در دمای اتاق، دور از نور و بیرون از یخچال نگه داری کرده و باقیمانده روغن مصرف شده و داغ را مجددا به داخل ظرف برنگردانید.

گروه بعدی روغن های مورد استفاده خانوار، روغن کلزا یا کانولا است. این روغن حاوی مقدار قابل توجهی اسید چرب امگا 9 و مقدار مناسبی امگا 3 می باشد. به عبارتی بعد از روغن سویا کلزا تنها روغن گیاهی است که دارای بالاترین مقدار امگا3 می باشد. بنابراین از نقطه نظر تغذیه ای کلزا روغنی بسیار ارزشمند در عین حال مقرون به صرفه است چرا که در صورت استفاده متعادل می تواند موجب کاهش بروز بیماری های قلبی - عروقی همچون روغن زیتون شود. روغن های کانولا آفتاب در دو اندازه 900 و 1500 سی سی عرضه می شوند مقدار کالری آزاد شده پس از مصرف هر قاشق آن مشابه با دیگر روغن ها است. توصیه می شود تا روغن را با شعله ملایم و در سالاد استفاده کرد و برای مصارف سرخ کردنی از روغن مخصوص آن استفاده کرد.

روغن های سرخ کردنی گروه دیگر روغن های مصرفی خانوار است که در بطری های 750،900 ،1500و 2000 سی سی عرضه می‌شوند. روغن‌های سرخ کردنی به دلیل حرارت بالایی که حین پخت می بینند لازم است تا از مقاومت حرارتی بیشتری برخوردار باشند به همین دلیل متخصصین مارگارین پس از تحقیقات و آزمایشات مختلف مخلوطی از روغن‌ها را جهت تولید روغن سرخ کردنی استفاده می‌کنند. این روغن های سرخ کردنی دود، کف و پاشش کمتری حین سرخ شدن در حرارت بالا دارند همچنین جذب آنها به غذا کمتر است و در حرارت بالا تغییر رنگ کمتری می‏دهند. روغن سرخ کردنی ویژه مناسب برای غوطه وری مواد غذایی در روغن است و با مقاومت بالاتری که دارد، جهت سرخ کردن‌های طولانی تر با حرارت بالا توصیه می‌شود. توصیه تغذیه‌ای در رابطه با روغن‌های سرخ کردنی این است که تا حد امکان از روغن استفاده شده مجدداً استفاده نکنید و روغن تازه را با روغنی که قبلاً از آن برای سرخ کردن استفاده کرده‌اید ترکیب نکنید.

روغن مایع مخلوط ترکیبی از روغن آفتابگردان، سویا یا کلزا است که جهت پخت و پز و استفاده در سالاد توصیه می شود. این ترکیب به دلیل داشتن روغن آفتابگردان حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین E است. وجود سویا یا کلزا می‌تواند مقدار اسیدهای چرب امگا 3 و 9 را افزایش دهد و از این طریق در کاهش التهاب که عامل اصلی بروز بسیاری از بیماری‌ها است اثرگذار باشند. روغن مایع مخلوط در سه سایز 750،900 و 2000 سی سی تهیه و عرضه می شود تا با توجه به میزان مصرف و تعداد اعضای خانوار امکان انتخاب های متنوعی وجود داشته باشد.

در نتیجه می توان گفت که شرکت مارگارین انواع روغن‌های مورد نیاز خانوار را در سایزهای متنوع تولید و عرضه می کند تا خانواده ایرانی متناسب با نیازهای تغذیه‌ای و اقتصادی خود بتواند از میان محصولات متنوع شرکت مارگارین بهترین انتخاب را متناسب با شرایط خود داشته باشد. به امید روزی که شاهد سالم‌ترین و بهترین نوع تغذیه برای تمامی هم‌وطنان عزیز باشیم.

تاریخ : 1396/03/24

سایر مقالات