شركت مارگارين مفتخر به كسب عنوان صادر‏كننده نمونه ملي سال96 گرديد

شركت مارگارين مفتخر به كسب عنوان صادر‏كننده نمونه ملي سال96 گرديد

شركت مارگارين مفتخر به كسب عنوان صادر‏كننده نمونه ملي سال96 گرديد
بيست و يكمين مراسم روز ملی صادرات با شعار "صادرات؛ تکرار عزم‏ ملی" همراه با معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه برگزار شد. این مراسم هر ساله در ۲۹ مهرماه(روز ملی صادرات)، به منظور تجلیل از صادرکنندگان نمونه کشور، برگزار می‌شود. در این مراسم كه با حضور معاون اول رییس جمهور؛ آقاي اسحاق جهانگيري برگزار شد، از صادركنندگان نمونه كشور تقدير به‏ عمل آمد.
معاون اول رئیس جمهور در مراسم سالروز ملی صادرات گفت: درآمد ناشی از صادرات غیر نفتی می‏تواند اقتصاد کشور را به سرمنزل مقصود برساند. جهانگیری بر لزوم تنوع بخشی به درآمدهای اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم اقتصاد کشور در برابر نوسانات و فشارهای شدید جهانی مقاوم باشد باید به درآمدهای اقتصاد کشور تنوع ببخشیم. اگر به مسائل اقتصادی به صورت جدی توجه کنیم، تولید؛ ماندگار بوده و قادر است ادامه حیات دهد و در صحنه ‏های رقابت حضور داشته باشد؛ یعنی علاوه بر بازار داخلی که یک بازار محدود و محصور است، به بازارهای بین المللی نیز راه ‏یابد.
محمد شريعتمداري، وزیر صنعت نيز در این مراسم، صادرات را تنها راه شکوفایی اقتصاد کشور دانست و از اینکه یک عزم ملی در این خصوص شکل نگرفته انتقاد کرد.
شافعي،‌ رئیس اتاق ایران نيز ضمن سخنراني خود در اين مراسم اعلام كرد؛ سهم ایران از صادرات جهانی 34 صدم درصد است که اگر نفت از آن جدا شود به حدود 24 صدم درصد می‏رسد. وي عقب ماندگی فناوری، پرداخت نشدن سهم صنعت از هدفمندی یارانه‏ها، بالا بودن تعرفه کالاهای صادراتی، نرخ بهره، دسترسی نداشتن به منابع بانکی و هزینه بالا و کندی حمل و نقل را از مشکلات عمده صادرات اعلام کرد. در این مراسم از 50 صادر‏کننده نمونه کشور در دو شاخه صادرات کالایی و خدمات فنی و مهندسی با اهدا نشان ویژه و لوح سپاس تجلیل شد كه شرکت مارگارین از بین ٤٠ کارخانه فعال در این عرصه به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب گرديد.تاریخ : 1396/07/29
منبع: