اولين كارگاه آموزشي "مباني اخلاق سازماني" در مجموعه مارگارين

اولين كارگاه آموزشي "مباني اخلاق سازماني" در مجموعه مارگارين

اولين كارگاه آموزشي "مباني اخلاق سازماني"  در مجموعه مارگارين

اولين كارگاه آموزشي "مباني اخلاق سازماني"  در مجموعه مارگارين با حضور مديرعامل محترم، معاونان، مديران ارشد و مياني و رؤساي شركت با تدریس آقای دکتر احد فرامرز قراملکی مدیر گروه اخلاق حرفه‌ای دانشگاه تهران در روز دوشنبه  تاريخ 96/12/21 برگزار شد. 
به گزارش واحد آموزش شركت، در ابتدای این کارگاه آموزشی آقای دکتر محمدرضا شمس مدير عامل محترم شركت به اهمیت نقش "اخلاق سازمانی" اشاره کردند  و فرمودند : اخلاق سازماني مقوله اي است كه ارتباط مستقيم با رسيدن به اهداف و موفقيت سازمان دارد ، به ايجاد روابط اثربخش در تمام سطوح سازمان كمك مي كند و توجه به اين مبحث در سطح فردي و سازماني از ضروريات است. بنابراین امروز باید تلاش کنیم این سیره های اخلاقی و همچنین نظریات اخلاق سازمانی را در محیط های سازمانی به طور جدی دنبال کنیم تا بتوانیم رفتار اخلاقی سازمان خود را ارتقاء دهیم.
آقای دکتر احد فرامرز قراملکی مدرس کارگاه، مباحث مطروحه در این کارگاه آموزشی را در راستای تقویت اخلاق  سازماني عنوان کرد و يكي از نتايج اخلاق سازماني، پيش بيني پذيري در مقابل پیش‌بینی‌ناپذیری در سازمان است كه مقوله پيش بيني ناپذيري آثار زیان‌بار و خطرناکی دارد .از جمله آن می‌توان به بلاتکلیفی محیط، اضطراب، سلب اعتماد به نفس افراد، تخریب رابطه آسان و درست با سازمان، ایجاد فساد مالی و اداری و تنش‌های ناشی از واکنش‌های هیجانی اشاره کرد. 
وی با اشاره به تصورات رایج از اخلاق، تصور طب انگارانه از اخلاق که دانش تشخیص، پیشگیری و بهبود معضلات رفتاری است را بعنوان تصور مناسب از اخلاق معرفی کرد.
این استاد دانشگاه همچنین ؛ هم سرنوشتی، امنیت و سلامت روان، جایگاه اجتماعی، معنویت و آبروی حرفه ای را از الزامات وجود اخلاق و ارتقاء آن در سازمان ها دانست که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرند.
ایشان در بخش دیگری از مباحث خود به تعریف شاخص های مطلوب اخلاق سازمانی پرداخته و در این زمینه به تشریح برخی از مدل های رشد اخلاقی پرداخت.
در این کارگاه آموزشی تعدادی از حاضرین به طرح دیدگاه و سئولات مد نظر خود در مورد مباحث مطرح شده پرداختند. 
تاریخ : 1396/12/22
منبع: